Przewodnik po gatunkach kawy

Przewodnik po gatunkach kawy

Robusta

Gatunek kaw, który został odkryty na kontynencie afrykańskim już w XIX wieku. Dziś uprawiany również w innych regionach świata o ciepłym klimacie. Robusta to gatunek kawy, znacznie łatwiejszy w uprawie: odpornym na choroby i rosnącym szybciej niż arabica, przez co łatwiejszym i tańszym w uprawie. Plantacje robusty znajdują się w Brazylii, Wietnamie, Ugandzie i Kamerunie.
Robusta
Ziarna robusty są mniejsze i okragłe, o intensywnym zapachu, a napar jest dużo bardziej gęsty. Robusta charakteryzuje się większą goryczką niż arabica. W odróżnieniu od niej posiada większe stężenie kofeiny. Przez co ma znacznie większe właściwości pobudzające. Dodanie robusty do mieszanek kawowych podnosi walory smakowe arabiki.

Arabica

Jest to najstarszy gatunek kawy. Arabika podatna jest na choroby i złe warunki klimatyczne, dlatego jej uprawa jest trudniejsza, czego rezultatem jest wyższa cena. Arabica uprawiana jest w specyficznych warunkach klimatu tropikalnego. Dlatego największe plantacje tej kawy znajdują się w Brazylii, Etiopii, Indonezji czy na Jawie.
Arabica
Ziarna arabiki są duże i dają wysokiej jakości kawę, która jest aromatyczna i dość łagodna w smaku.
Smak tej kawy jest delikatniejszy, w zależności od gatunku można wyczuć w niej posmak czekolady czy orzechów. Poza tym zawiera mniejszą zawartość kofeiny. Wielbiciele arabiki doceniają ją za jej delikatność, bogctwo smaku i pełnię aromatu.Porozmawiajmy o kawie Tel.: 22 631-09-73

Kawa do biura

Manuel Caffe gwarantuje znakomity wyrazisty smak włoskiej kawy i najwyższą jakość za każdym razem.

Proponowane kawy Manuel Caffe mają za zadanie pozytywnie nastroić pracowników od samego rana, wyśmienitą filiżanką kawy. Nasze propozycje kaw mają dać Państwu energię na cały dzień i pobudzić do pracy.

Kawa do gastronomii

Espresso z idealną cremą, latte i cappuccino z wyrazistym smakiem kawy włoskiej - to mieszanki kaw Maneul Caffe.

Picie kawy nie jest już tylko porannym rytuałem. Dziś jest to stały punkt towarzyskich spotkań w kawiarniach, czy restauracjach. Oferta Manuel Caffe zawiera specjalnie mieszanki kaw skierowane do klienta gastronomicznego.

Co myślą
ci, którzy spróbowali kawy Manuel

"W dawnym hangarze lotniska Gocław na powierzchni 2700m2 czeka na Was ponad 50 trampolin, basen z gąbkami, strefa zbijaka, podłoga i ścieżka akrobatyczna, oraz wiele innych atrakcji dla wszystkich, którzy szukają rozrywki połączonej z aktywnością fizyczną. No a po zabawie na trampolinach, zachęcamy do napicia się pysznej kawy Manuel Caffe. Polecamy Manuel jako partnera w prowadzeniu lokalu: terminowe dostawy, serwis oraz pełne doradztwo w serwowaniu kawy. My przywiązaliśmy się do kawy Solaroma, o zawartości 60 procent arabiki i 40 robusty, idealnie pasuje do słodkości naszych do serwowanych słodkości w naszej kawiarence."
Tomasz Konefał
hangar 646
"Nie potrzeba ogromnych powierzchni, aby przygotowywać idealne espresso! Dlatego też, stworzyliśmy dwie kawowe wyspy - na Wydziale Zarządzania oraz Filologii w Łodzi. Niejednokrotnie wśród studentów oraz pracowników słyszeliśmy pozytywne opinie. Wiele osób uznało, że nasza kawa smakuje im najbardziej w mieście, co jest ogromnym osiągnięciem
i wyróżnieniem. "
Michalina Banat
Caffe Point
"Współpracujemy z Manuel Caffe już 4 rok. W naszej kawiarnio-bawialni dla dzieci serwujemy kawę Aroma Bar, która jest kawą uniwersalną. Doskonale sprawdza się w kawach czarnych jak i mlecznych. Doceniamy Manuel Caffe za wysoką jakość produktów i usług: przeprowadzane audyty, dbanie o jakość serwowanych przez nas kaw, serwis oraz miłą rzetelną współpracę. Serdecznie polecamy Manuel!"
Koperska Izabela
Molo Kids Caffe
"Po otwarciu jednego lokalu z kawa Manuel, który okazał się sukcesem, otworzyliśmy niedawno kolejny lokal, w którym serwujemy również produkty tej marki. Bazując na zadowoleniu naszych klientów, nie wyobrażamy sobie wyboru innych produktów niż Manuel. To co najbardziej lubimy w naszej współpracy to doskonały produkt ale również wielkie pochylenie się nad potrzebami klienta.
"
Anna Keser
Back & Snack
"Nie wyobrażamy sobie współpracy z inną firmą, niż Manuel Caffe. Na zaufanie i zadowolenie naszych relacji z tą firmą składa się: opieka serwisowa, realizowanie audytów, terminowość oraz przemiła obsługa. Dzięki czemu czujemy, że nie jesteśmy po prostu klientem, a partnerami.
W naszej kawiarni serwujemy kawy, herbaty oraz czekolady marki Manuel Caffe, które odpowiadają gustom naszych klientów i sprawiają, że wracają do nas i chcą pić kawę tylko u nas. To dla nas wielki sukces!"
Agnieszka
Filiżanka
"Jesteśmy klientem Manuel Caffe już bardzo długo. Od początku naszej współpracy możemy powiedzieć, że Manuel to firma otwarta na potrzeby klienta, słuchająca jego potrzeb. Stanowczo polecamy Manuel jako solidną firmę z miłym i profesjonalnym podejściem do swoich klientów. Jeśli chodzi o smak i jakość produktów to mówią one same za siebie – są idealne!
"
Gabor Szekeres
U Madziara
"Kawa Manuel to wspaniała kawa wysokiej jakości, nasi klienci bardzo sobie chwalą jej walory smakowe mówiąc, że pijąc kawę czują się jakby przenieśli się do Włoch."
Bakery Home Caffe
"Moim zdaniem firma Manuel Caffe zatrudnia wysoko wyspecjalizowanych pracowników. Są profesjonalistami pod każdym względem: uprzejmi, kulturalni. Wyjątkowość w Manuel Caffe to umiejętność wysłuchania potrzeb klientów. Zamówienia realizowane są bardzo szybko, bez żadnych opóźnień. A wszystkie produkty są wysokiej jakości i godne polecenia firmom i gastronomi."
Paweł Pawlak
San Remo
"Ekspres sprawuje się bardzo dobrze, a kawa jest wyśmienita. Piję ją codziennie :) Obsługa sklepu Manuel Caffe bardzo sympatyczna i pomocna. Realizacja zamówień błyskawiczna."
Wiesław Grzelak
Cukiernia Iris
"Kawa Manuel wzbogaca nasz salon pięknym aromatem kawy. Jej smak przybliża klimat Włoch, komponując się z naszym wnętrzem i ofertą wybornych włoskich win. Efektowne puszki ładnie urozmaicają ekspozycję, a nam przyjemniej pracuje się popijając pyszną kawę z klientami."
Ewa
Drink Sklep